+90 539 732 34 40

Whatsapp İletişim Hattı

0850 305 0970

Telefon - 09:00 / 16:00

 

Termal içlikler, AR- GE araştırmalarının kapsamlı bir şekilde yapılmasının sonucunda üretilerek, vücut genelinde ısı dengesinin sağlanmasını sağlar. Sağlık açısından herhangi bir zararı söz konusu olmayan bu içlikler, kadın termal içlik modellerinin yanı sıra erkeklerin kullanımı için de uygundurlar. Termal içlikler farklı modellerde, renklerde ve kumaş bakımından çeşitlilik içeren ürünlerdir. Bu anlamda erkek termal içlik modelleri kadın termal içlikler ile kıyaslandığında farklı modeller ortaya çıkar..

Termal içlik üretimlerinde genel olarak polyamid, polyester, polyproplen ve elastan maddelerinin belirli oranlarda karışımları ile üretim işlemi gerçekleşir. Ayrıca bazı termal içlik üretimi yapan firmalar merinos yününü de kullanmayı ihmal etmez. Termal içlik üretici firmaları geliştirmiş oldukları tek iplik, çift iplik ve çift katman gibi farklılık gösteren dokuma teknolojilerini kullanırlar. Firmalar, üretim esnasında dünya genelinde patent almış cihazların kullanımına dikkat ederek, insan sağlığını güvence altına almış olur.
Termal İçliklerin Diğer Pamuk İçliklerden Farkı Nedir?

Geçmişten günümüze kış mevsimin dondurucu soğuklarından korunmak için insanlar tarafından farklı teknikler geliştirilir. Bu anlamda geçmişi oldukça uzun yıllara dayanan içlikler, kış mevsimlerinin vazgeçilmez kıyafet parçaları arasında yer alır. Teknolojinin gelişimi ile birlikte insan hayatında birçok değişikliğin yaşanması ve hatta kıyafet tarzında da görülen değişimler, içlik seçimlerinin de farklılaşmasına neden olmuştur.

Teknolojinin gelişimi ile birlikte üretimi yapılan termal içlik modelleri, klasik içlikleri adeta tarihe karıştırmış durumdadır. Klasik olarak kullanılan pamuklu içlikler, vücutta yaşanan terlemeler sonucunda ıslaklığı üzerinde tutarken, termal içlikler nemin emilimini sağlayarak vücudun kuru kalmasını sağlar. Ayrıca klasik içlikler ile kıyaslanan termal içliklerin daha hafif, esnek ve kolaylıkla deforme olmadığı da avantajları arasında yer alır.

Erkeklerde Termal içlik Kullanımının Önemi

Günlük hayatın genel anlamda çalışan bayanlar haricinde oldukça fazla tempoya sahip olanlar şüphesiz erkeklerdir. Yaz mevsiminin kavurucu sıcaklarının veda etmesi ile birlikte başlayan kış mevsimi, birçok değişimi de beraberinde getirir. Kış mevsiminin getirmiş olduğu değişimlerin başında kıyafetler gelir.

Son zamanlarda sıklıkla tercih edilen termal içlik, özellikle yoğun bir tempoda çalışan ve açık havada işi olan kişilerde sıklıkla tercih edilir. Öyle ki termal içlikler özel üretimleri sayesinde vücudun oluşturmuş olduğu ısının dışa aktarımına izin vermez. Böylelikle vücudun soğuk havalarda üşümemesi sağlanmış olur. Sağlıklı bir şekilde kış mevsimini atlamanın en doğru seçimleri arasında termal içlik kullanımı gelir.

Termal İçlik Hastalıkları Engeller mi?

 

Termal içliklerin en önemli özelliklerinin başında vücutta teri tutmaması gelir. Öyle ki klasik olarak kullanılan pamuklu ürünler gibi teri emmezler ve durumun böyle olması terden kaynaklı olarak ortaya çıkabilecek hastalıkların önüne geçilmiş olur. Bu anlamda normalden daha fazla terleyen yetişkinlerin kullanımında termal içlikler en doğru seçimdir. Ayrıca çocuk termal içlik modelleri, çok hareketli çocukların hastalıklardan korunması için kullanılacak en ideal ürünler arasında yer alır. Termal içliklerin sağlamış olduğu avantajlar, kullanıcılar tarafından bilindiğinden kullanıcı sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor.

Termal İçlik Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Termal içlikler genel anlamda insan sağlığı için uyumlu olarak üretilmiş olsalar da yanlış kullanımlara neden olmaması için doğru seçimler yapılması önemlidir. Vücut ile doğrudan temas halinde olan termal içliklerin alınmasında dikkat edilmesi gereken detaylar vardır. Bu anlamda termal içlik alımlarında malzeme en önemli detayların başında gelir.

Termal içlik alımlarında kumaş dikkat edilmesi gereken  en önemli faktördür. Termal içlik kumaşında emilim gücünün en fazla olduğu kumaşı seçmek en doğru seçim olacaktır. Termal içlik seçenekleri arasında kalınlık açısından hafif, orta ve ağır olmak üzere üç farklı seçenek mevcuttur. Kumaşın ağırlığının artması ile birlikte daha fazla sıcağın tutulması sağlanırken nem transferinin azalacağı da unutulmamalıdır. Ayrıca termal içlik alımında mutlaka doğru beden alınmalıdır. Aksi takdirde termal içlikten beklenen verim elde edilmez.

Termal İçlikler Nasıl Yıkanmalıdır?

Termal içliklerin seçiminde ve kullanımında dikkat edilmesi gereken detayların yanı sıra yıkama işlemlerinde de dikkat edilmesi gereken detaylar vardır. Termal kıyafetlerin tamamında yıkama işlemi yapılırken öncelikle mutlaka firmanın kullanım kılavuzuna göz atılmalıdır.

Termal içlikler şekil, tarz ve renklerinin korunma altına alınması açısından makinede 40 dereceye kadar yıkanması uygun olurken, elde yıkama işlemi de yapılabilir. Termal içlikler ilk kullanımdan önce mutlaka yıkanmalıdır. Termal içliklerin yıkama işleminde ağartma yapacak malzemelerin kullanımından kaçınılmalıdır. Ayrıca termal içlikler doğal güneş ışıklarında kurutulmaya bırakılmalı ve kesinlikle tamburlu kurutma makinelerinde kurutulmamalıdır.